Strona główna/Obecna edycja

Obecna edycja

45 wniosków złożyli bytomianie w ramach tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych pomysłów nie zabrakło tych związanych z poprawą miejskiej infrastruktury, jak i ciekawych projektów społecznych. Trwa weryfikacja projektów, a jej wyniki poznamy po 27 sierpnia.

- Liczba złożonych wniosków jest większa niż w ubiegłym roku, z czego się cieszymy, bo to dowód na to, że  zaangażowanie i kreatywność bytomian ma się dobrze. Zachęcam do śledzenia kolejnych etapów BO Bytom i współdecydowania o tym, który projekt zostanie zrealizowany - mówi wiceprezydent Adam Fras.

Wśród projektów, które zgłoszono do BO Bytom pojawiło się kilka tych, które walczyły o głosy bytomian w poprzedniej edycji, lecz nie brak też nowych inicjatyw. Warto tu wymienić chociażby pomysł stworzenia zielonej oazy na pl. Sobieskiego czy miasteczka rowerowego w Szombierkach, na którym dzieci mogłyby się w bezpiecznych warunkach uczyć zasad ruchu drogowego.

Wnioskodawcy postawili też na projekty związane z modernizacją infrastruktury drogowej, budowy nowych placów zabaw, obiektów sportowych i przestrzeni, z których mogliby korzystać seniorzy.  

Budżet obywatelski

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji  BO Bytom, mieszkańcy mieli okazję skonsultować swoje projekty z pracownikami merytorycznymi. Urzędnicy pomagali nie tylko uzyskać informacje związane np. z własnością gruntów, ale też kwestiami konserwatorskimi czy zgodnością projektu z planami zagospodarowania przestrzennego.

Warto dodać, że weryfikacja złożonych projektów będzie prowadzona do 27 sierpnia, a jej wyniki  wraz z uzasadnieniami ocen negatywnych zostaną opublikowane na naszych stronach internetowych. Odwołania od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku będzie można składać w terminie 7 dni od dnia publikacji wyników.

Poniżej zostanie opublikowany wykaz projektów, które wybrane zostaną do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Bytom 2021/2022.

Wykaz wszystkich projektów - zrealizowanych lub w trakcie realizacji - znajduje się w zakładce Poprzednie edycjegrafika BO Bytom

do góry