Strona główna/Budżet Obywatelski 2024/2025

Budżet Obywatelski 2024/2025

Rusza nabór projektów w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego 2024/2025. Mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowanych zostało prawie 6 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 6 kwietnia do 13 maja.

Wystarczy mieć dobry pomysł i znaleźć 50 mieszkańców Bytomia, którym pomysł też się spodoba. Potem pozostaje tylko zgłoszenie projektu, oczekiwanie na ocenę formalną i emocjonujące głosowanie, w wyniku którego wyłonione zostaną najlepsze propozycje. W ten sposób bytomianie mogą zmienić swoje otoczenie przy pomocy Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zgłaszane do budżetu obywatelskiego projekty nie muszą dotyczyć tylko inwestycji i remontów, mogą być związane także np. z organizacją wydarzeń.

Podpisane wnioski do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego (wraz z listami poparcia) można składać od 6 kwietnia do 13 maja w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2, przesyłać listownie, oraz elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP. Głosowanie odbywać się będzie w dniach od 23 września do 7 października 2024 r. w formie elektronicznej.
Więcej informacji pod numerem telefonu 32 388 33 47.

 

Wykaz wszystkich projektów - zrealizowanych lub w trakcie realizacji - znajduje się w zakładce Poprzednie edycjegrafika BO Bytom

do góry